Blog

Podívejte se na novinky z našeho obchodu

Blog Hakarmel

Právě pro Vás nakupujeme dobroty 😊🧀 ... Zobrazit víceZobrazit méně

Prohlédnout na facebooku

Tomme De Brebis - Dovezli jsme nyní horský ovčí sýr z Francie z východní oblasti francouzského Centrálního masivu. 🐑🐃
Přijďte ochutnat, srovnání s jinými našimi výbornými ovčími sýry a tímto sýrem je asi takové, jako když navštívíte dobrou restauraci a poté restauraci oceněnou Michelinem. ♥️

Akční cena Kč 59,90/100g – pouze do vyprodání.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Prohlédnout na facebooku

S blížícím se Valentýnem Vám přinášíme exkluzivní ceny dobrot, se kterými můžete potěšit své milované .
Neváhejte nás navštívit v Pasáži Zlatý Anděl na Praze 5 !

Mon Cheri - Kč 79,90Kč (157g)
Nutella - 79,90Kč ( 450g )
Raffaello - 79,90Kč ( 150g )
... Zobrazit víceZobrazit méně

Prohlédnout na facebooku

Sýry, vína a delikatesy za super ceny a s velikým výběrem.

Neváhejte nás navštívit v kamenných prodejnách na Praze 5 v pasáži Zlatý Anděl, nebo v Újezdě nad Lesy v ulici Račiněveská 👌🏽
... Zobrazit víceZobrazit méně

Prohlédnout na facebooku

Trocha zajímavosti 💡 Víte, jak vznikl sýr? 🧀

Se vší pravděpodobností objevily první sýry náhodou kočovné kmeny jižní Asie a Středního východu. Když někteří bojovníci nalili čerstvé mléko do kožených vaků, aby mohli během boje a dlouhých jízd utišit žízeň, zjistili zvláštní věc: tekuté mléko se změnilo v bledou, lehce nakyslou tekutinu, v níž plavaly husté chuchvalce bílé sýřeniny. Kožené vaky se totiž vyráběly ze žaludků mladých zvířat a obsahovaly pravděpodobně ještě srážecí enzymy. Zbytek vykonalo slunce a pohyby klusajícího koně.
Lze nalézt mnoho stop, které se týkají sýra. Podle archeologů se nejstarší nálezy datují do doby asi 6000 let př. n. l. Sumerové uchovávali sýr již zhruba 4000 let př. n. l.. V mytologických příbězích starých Řeků lze rovněž nalézt zmínky o sýru. Také v Bibli se o tomto produktu píše, a to jako o vítaném zdroji potravy a o daru. Malby na stěnách různých staveb svědčí o znalosti výroby sýra ve starém Egyptě.

Výrobu sýra dovedli k dokonalosti Římané. Ve svých obrovských domech s mnoha místnostmi mohli ovlivňovat jednotlivé fáze zrání sýrů. K významným faktorům, které daly vzniknout velké rozmanitosti druhů a chutí, patřily vlhkost, teplo a průvan stejně jako kouř z kamen, omývání sýrů a přidávání bylinek.

Mnoho současných sýrů se začalo profilovat ve středověku. V Itálii vznikla roku 879 gorgonzola, v roce 1200 pak sýr grana a v roce 1579 parmigiano (parmazán). Francouzi znali již dlouhou dobu sýry jako roquefort (vznikl v roce 1070) a cantal. Sýr gouda z Goudy vznikl v roce 1697.

V obdobní renesance prohlašovali vysoce urození pánové evropských královských dvorů, že požívání sýra je nezdravé a barbarské. Naštěstí se národ (a mniši, kteří kvalitu sýra neustále vylepšovali a vynalézali nové druhy) tímto názorem neřídil. Ve Francii se proslavil camembert (od roku 1791). V 19. století vědci, mezi nimi i Louis Pasteur, objevili vliv mikroorganismů na kvasné procesy, mimo jiné i u sýrů.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Prohlédnout na facebooku