Neohodnoceno

Parmigiano Reggiano ( 40 měsíců )

Parmigiano Reggiano, který zraje 40 měsíců, je vyjímečný italský sýr, jež prochází dlouhým a pečlivým procesem zrání, což mu dodává neobyčejně bohatou a komplexní chuť. S jeho zráním se rozvíjí hluboké oříškové tóny a karamelové nuance, které jsou doprovázeny křupavými krystaly bílkovin, poskytující jedinečnou texturu. Tento zralý Parmigiano Reggiano má intenzivní, ale vyváženou chuť s jemným pikantním závěrem, což z něj činí ideální sýr pro obohacení gurmánských jídel, luxusního sýrového talíře nebo jako samostatný pochutnávací kousek. Jeho robustní charakter skvěle doplňuje vína s plným tělem a je také populární ve vysoké gastronomii, kde přidává hloubku a eleganci různým pokrmům.

Skladem
200 Kč / 200g 178,57 Kč bez DPH 1 000 Kč / 1 kg
Kategorie: Sýry Itálie

Složení:

Kravské mléko, sůl, syřidlo

 

Výživová hodnota na 100g:

Energetická hodnota: 1683 kJ/ 431 kcal

Tuky: 30g

Bílkoviny: 32g

Sůl: 2g

Tuk v sušině: 32 %

 

Alergeny:

Kravské mléko a mléčné produkty

 

U krájených sýrů je cena za 200 g orientační; může se lišit o max. 5%. Konečná cena se při odchylkách ve váze neupravuje, snažíme se však krájet spíše více.

V ceně je zahrnuto vakuování každé položky a v letních měsících i chladící médium! Vakuově balený sýr vydrží cca 2 měsíce, nicméně po otevření doporučujeme zkonzumovat během týdne.