Neohodnoceno

Tete de Moine Reserve cca 850g

Tete de Moine je švýcarský bezlaktózový sýr z nepasterizovaného kravského mléka. Velmi často se mu také říká Mnichova hlava. Toto pojmenování získal od mnichů, kteří tento sýr vyráběli již v roce 1192 v klášteře Bellelay v kantonu Jura. Způsob krájení totiž připomíná holení hlavy mnicha. Tete de Moine, které zraje minimálně 3 měsíce na smrkovém dřevě, patří k nejstarším sýrům na světě a dokonce již ve 12. století ho mniši používali jako platidlo.

Sýr nese označení AOP (Appellation d’Origine Protégée), které garantuje, že tento sýr byl vyroben v konkrétní oblasti podle tradičního receptu. Dokonce i mléko musí pocházet ze stejné oblasti, kde se sýr vyrábí. AOP je tedy zárukou vysoké kvality produktu.

Tete de Moine má delikátní, lehce výraznější chuť a jemnou konzistenci, která se doslova rozplývá na jazyku. Jeho chuť nejlépe vynikne se suchým bílým vínem, čerstvou francouzskou bagetkou a ovocem. Mezi sýrovými gurmány je Tete de Moine velmi oblíbený, a to nejen pro svoji chuť, ale i pro vzhled. Nakrouhaný na růžičky, pomocí speciálního kráječe, může totiž posloužit i jako pěkná ozdoba sýrových mís a obložených talířů.

Sýr Tete de Moine je válcovitého tvaru, který váží cca 850-950 gr. Sýr je možné u nás koupit jako celý kus, odkrojit z něj část v celku (např. 300g nebo půlku) anebo nakrouhat na speciálním krouhači růžičky.

Skladem
Kód: 135
999 Kč / ks 891,96 Kč bez DPH 1 175,29 Kč / 1 kg
Kategorie: Sýry Švýcarsko

Detailní popis produktu

Vážený produkt, cena bude dopočtena podle přesné hmotnosti.

BEZ LAKTÓZY.

Složení: nepasterizované kravské mléko, kuchyňská sůl, mlékárenské kultury, syřidlo

Alergen: mléko

Obsah tuku v sušině: 51%

Délka zrání: min. 3 měsíce

Výživové údaje na 100g: Energie 1828 kJ/ 441 kcal, tuky 37g, z toho nasycené mastné kyseliny 25g, sacharidy 1g, z toho cukry 0g, bílkoviny 26g, sůl 2g

Výrobce, země původu: Alpenswiss, Švýcarsko

Skladování: skladujte při teplotě 6-8 °C