Neohodnoceno

Parmigiano Reggiano 24 měsíců

Parmigiano Reggiano, známý také jako král všech sýrů, je pravý italský parmezán, který pochází z Itálie a je nejstarším z parmezánů. Jeho zrání trvá minimálně dva roky, během kterých se na dřevěných policích vyvíjí jeho bohatá, nasládlá a stále intenzivnější chuť. Po naložení do solného roztoku vzniká jeho charakteristická slaná chuť, což ho činí ideálním pro strouhání na těstoviny, rizota, do polévek a omáček, ale je také skvělý nakrájený a servírovaný s pečivem nebo jako samostatná chuťovka s vínem. Parmigiano Reggiano je tvrdý sýr s pikantním profilem, který přirozeně neobsahuje laktózu, díky tradičnímu výrobnímu procesu. Tento sýr je vynikající volba jak pro každodenní, tak i pro speciální příležitosti.

Skladem
140 Kč / 200g 125 Kč bez DPH 700 Kč / 1 kg
Kategorie: Sýry Itálie
244 parmigiano reggiano dop
Novinka Tip

Složení:

Kravské mléko, sůl, syřidlo

 

Výživová hodnota na 100g:

Energetická hodnota: 1683 kJ/ 431 kcal

Tuky: 30g

Bílkoviny: 32g

Sůl: 2g

Tuk v sušině: 32 %

 

Alergeny:

Kravské mléko a mléčné produkty

 

U krájených sýrů je cena za 200 g orientační; může se lišit o max. 5%. Konečná cena se při odchylkách ve váze neupravuje, snažíme se však krájet spíše více.

V ceně je zahrnuto vakuování každé položky a v letních měsících i chladící médium! Vakuově balený sýr vydrží cca 2 měsíce, nicméně po otevření doporučujeme zkonzumovat během týdne.