Neohodnoceno

Uleželá gouda

Kravská uleželá gouda, která zraje 3-4 měsíců, je polotvrdý sýr, který pochází z Nizozemska a je pojmenovaný podle města Gouda. Během tohoto období zrání získává gouda bohatší a komplexnější chuť ve srovnání s mladšími verzemi. Má výraznější, oříškové a sladké tóny s jemnou karamelovou příchutí.

Textura uleželé goudy je pevnější, ale stále krémová, což ji činí ideální pro krájení na tenké plátky nebo kostky. Tento sýr je oblíbený jako součást sýrových talířů a hodí se dobře k různým druhům ovoce, ořechů a suchého bílého vína nebo lehkého červeného vína.

Uleželá gouda je všestranná a lze ji použít i v kuchyni, například v sendvičích, salátech, nebo rozpuštěná na teplých pokrmech. Díky svému vyváženému chuťovému profilu je oblíbená mezi sýraři a gurmány po celém světě.

Skladem
75 Kč / 200g 66,96 Kč bez DPH 375 Kč / 1 kg

Složení: pasterizované kravské mléko, kuchyňská sůl, sýrařské kultury, syřidlo, konzervanty: (dusičnan sodný, chlorid vápenatý), barvivo: annato

Alergen: mléko

Obsah tuku v sušině: 48%

Délka zrání: 3-4 měsíce

Laktóza : ANO

Výrobce, země původu: Eisenga, Holandsko

Skladování: skladujte při teplotě 6-8 °C

 

U krájených sýrů je cena za 200 g . Skutečná váha se může lišit maximálně o 10% . Vždy se vynasnažíme uříznout spíše větší část. Cena zůstává neměnná.  

V ceně je zahrnuto vakuování každé položky a v letních měsících i chladící médium! Vakuově balený sýr vydrží cca 2 měsíce, nicméně po otevření doporučujeme zkonzumovat během týdne.