Neohodnoceno

Extra Stará Gouda 26 měsíců

Extra stará gouda, která zraje 26 měsíců, je vrcholným představitelem nizozemského sýrařství. Během tohoto dlouhého období zrání získává sýr mimořádně bohatou a komplexní chuť, která je intenzivně oříšková a karamelová s výraznými pikantními a slanými tóny.

Textura této extra staré goudy je velmi pevná a drobivá, což je typické pro dlouho zrající sýry. Krystaly laktátu, které se v sýru tvoří během zrání, dodávají každému soustu příjemnou křupavost.

Díky své výrazné chuti je extra stará gouda ideální pro gurmánské sýrové talíře a skvěle se páruje s robustními červenými víny, portským vínem nebo silnými pivy. Může být také servírována s medem, sušeným ovocem, ořechy a křupavým chlebem, což podtrhuje její komplexní chuťový profil.

Extra stará gouda je nejen lahůdkou pro přímou konzumaci, ale může být také použita jako intenzivní přísada v kulinářských receptech, kde dodá hloubku a bohatost chuti. Tento sýr představuje vrcholný zážitek pro milovníky vyzrálých sýrů a je oceňován pro svou jedinečnost a kvalitu.

Skladem
130 Kč / 200g 116,07 Kč bez DPH 650 Kč / 1 kg

Složení: pasterizované kravské mléko, kuchyňská sůl, sýrařské kultury, syřidlo, konzervanty: (dusičnan sodný, chlorid vápenatý), barvivo: annato

Alergen: mléko

Obsah tuku v sušině: 48%

Délka zrání: 26 měsíců

Laktóza : ANO

Výrobce, země původu: Holandsko

Skladování: skladujte při teplotě 6-8 °C

 

U krájených sýrů je cena za 200 g . Skutečná váha se může lišit maximálně o 10% . Vždy se vynasnažíme uříznout spíše větší část. Cena zůstává neměnná.  

V ceně je zahrnuto vakuování každé položky a v letních měsících i chladící médium! Vakuově balený sýr vydrží cca 2 měsíce, nicméně po otevření doporučujeme zkonzumovat během týdne.