Neohodnoceno

Tete de Moine cca 850g

Tête de Moine, známý jako "Hlava mnicha", je švýcarský sýr s bohatou historií sahající do 12. století. Vyrábí se z plnotučného, nepasterizovaného kravského mléka a patří mezi polotvrdé sýry. Tradičně se krouhá do růžiček pomocí speciálního škrabáku, což zvýrazňuje jeho jemnou a pikantní chuť. Zraje na smrkovém dřevě minimálně 2,5 měsíce, obvykle se páruje s suchým bílým vínem a prodává se ve válcovitých kusech o hmotnosti 850g. Doporučuje se konzumovat čerstvě nakrouhané růžičky, aby se zachovala jejich chuť a textura.

Skladem
849 Kč / ks 758,04 Kč bez DPH 998,82 Kč / 1 kg
Kategorie: Sýry Švýcarsko

BEZ LAKTÓZY.

Složení: nepasterizované kravské mléko, kuchyňská sůl, mlékárenské kultury, syřidlo

Alergen: mléko

Obsah tuku v sušině: 51%

Délka zrání: min. 3 měsíce

Výživové údaje na 100g: Energie 1828 kJ/ 441 kcal, tuky 37g, z toho nasycené mastné kyseliny 25g, sacharidy 1g, z toho cukry 0g, bílkoviny 26g, sůl 2g

Výrobce, země původu: Emmi, Luzern, Švýcarsko

Skladování: skladujte při teplotě 6-8 °

U krájených sýrů je cena za 200 g . Skutečná váha se může lišit maximálně o 10% . Vždy se vynasnažíme uříznout spíše větší část. Cena zůstává neměnná.  

V ceně je zahrnuto vakuování každé položky a v letních měsících i chladící médium! Vakuově balený sýr vydrží cca 2 měsíce, nicméně po otevření doporučujeme zkonzumovat během týdne.